Loading...
Téléphone mobile

Opera Mobile 9.5 en Beta gratuite

Le Norvégien Opera propose en Beta son navigateur Web Opera Mobile 9.5 .

Intégré en natif au HTC Touch Diamond et Samsung Player Addict, ce navigateur offre une expérience web proche d’un iPhone. Basé sur les standards du Web et écrit en C et C++, il a été développé pour offrir une expérience utilisateur agréable sous Windows Mobile et Symbian, aussi proche que possible de celle sur desktop.
Ce navigateur réservé pour l’instant aux smartphones Windows Mobile 5 ou 6 et S60, permet l’affichage complet d’une page Web, autorise des zooms sur une zone particulière de la page, l’adaptation du texte à la dimension de l’écran et offre une meilleure compatibilité avec les standards du Web que Safari. Il s’agit encore d’une bêta donc cette version n’est pas exempte de bugs, mais elle a l’avantage d’être gratuite et vous permettra de vous faire une petite idée sur les aptitudes de ce navigateur Web mobile.

Le navigateur offre en plus des fonctionnalités qui sont absentes chez Safari sur l’iPhone, comme la possibilité de sauvegarder une image affichée sur une page web. La compatibilité Web 2.0 est plus complète, particulièrement dans l’interprétation du JavaScript et de l’Ajax, un domaine dans lequel Safari pour iPhone est particulièrement lent.
Le support de Flash est prévu avec la possibilité d’intégrer Flash Lite 3 au browser.

Une petite astuce pour les utilisateurs d’Opera avec un forfait de type WapSFR. La modification consiste à changer le User-Agent de la plateforme.
Dans Opera taper dans la barre de navigation :
opera:config

Puis rechercher « User Prefs » en bas de la page
Puis Custom User-Agent et là entrer
HTC_P300 Opera/9.5(Windows NT 5.1; U; en)
Et faites un save en bas de la page. Puis sorter d’Opera et relancer.
Et alors là, petit miracle en lançant Opera vous pourrez surfer sur le Web. Je l’ai testé avec un HTC Dual Touch forfait SFR.
Un autre User Agent trouvé sur un Forum :
Mozilla /4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows CE; IEMobile 7.6) Vodafone/1.0/SFR_v1615/1.56.163.8.39 (pas testé)

155 comments
 1. ambar firması ankara

  Ev taşımacılığı, şehirler arası nakliyat ve ofis taşımacılığı gibi zorlu taşıma süreçlerinde bireyler genellikle Ambar firmalarına başvurmaktadır. Böylelikle zorlu taşıma süreceğim Ambar firmaları sayesinde kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. ambar ankara

 2. batıkent dişçi

  Kanal tedavili dişlerde renklenmenin nedeni kanamanın dentin tübüllerine geçişi, kanal tedavisi sonrasında diş özü olan pulpa artıklarının tam temizlenememiş olması veya kanal tedavisi sırasında kullanılan materyallerden kaynaklı renklenmeler olabilir. yenimahalle diş hekimi

 3. oto döşeme iç dizayn

  müşterilerimize oto deri döşeme, deri direksiyon kaplama, vites topuzu ve vites körüğü kaplama, tavan kaplaması, deri veya kumaş deforme olan bölgelerin değişmesi ve tamir olması, müşterilerimizin isteğine göre direksiyon kaplaması hizmetleri sunmaktayız. ankara oto döşeme

 4. kartal avukat

  Kartal avukatlık hizmetinde amacımız, şirket ve kurumlara yönelik avukatlık, hukuki danışmanlık, kurumsal eğitim ve teşvik danışmanlığı sunmaktır. Hedefimiz müvekkillerimizin yasal sorunlarının ortaya çıkmasını engellemek ve mevcut sorunlara kazandıran etkili çözümler üretmektir. Akademik kariyeri ve meslek tecrübesi olan avukat, danışman ve eğitmenlerden oluşan ekibi ve çözüm ortakları ile Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinde bulunan müvekkillerine çok yönlü yasal danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

 5. Teknory

  Hello, we are making a difference to the world with our elborweltech brand, can you take a look at our article that we have prepared for you?

 6. Aile Danışmanlığı kursu

  Aile danışmanlığı eğitiminde, ailelerin içinde bulunduğu durumun değerlendirilmesi yapılır ve bu değerlendirme sonucunda, ailelerin ihtiyaç duydukları destek verilerek, sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapılır. Aile danışmanlığı eğitimi, ailelerin yaşadıkları problemlerin çözümüne yardımcı olan bir eğitim programıdır ve ailelerin daha iyi bir yaşam kalitesine ulaşmalarını hedefler.

 7. duelbits

  Duelbits: Play thousands of exciting, provably fair games and get the best odds on 50 sports. Deposit with PayPal, Visa, Ethereum, Bitcoin, Litecoin

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée.